Одсек за рачунарску технику и информатику

Извор: ВикиЕТФ

Садржај

Катедра

Редовни професори Ванредни професори Доценти Асистенти Асистенти приправници
др Зоран Јовановић
др Боривој Лазић
др Вељко Милутиновић
др Јован Ђорђевић
др Драган Милићев
др Мирослав Бојовић
др Мило Томашевић
др Јелица Протић
др Владимир Благојевић
др Драган Бојић
др Бошко Николић
др Игор Тартаља
мр Захарије Радивојевић
мр Ђорђе Ђурђевић
мр Ласло Краус
мр Милош Цветановић
мр Ђуро Мастиловић
Бојан Фурлан
Саша Стојановић
Андрија Бошњаковић
Марија Обрадовић
Милош Глигорић
Ђорђе Јевђић

Наставни план

Семестар 3

Шифра Назив Статус Предавања Вежбе
ИР2АСП Алгоритми и структуре података обавезни др Мило Томашевић Ђорђе Ђурђевић
ИР2НАД Нумеричка анализа и дискретна математика обавезни мр Синиша Јешић
мр Бранко Малешевић
Наташа Бабачев
ИР2ОО1 Објектно-оријентисано програмирање 1 обавезни др Игор Тартаља мр Ласло Краус
ИР2ОР2 Основи рачунарске технике 2 обавезни др Јован Ђорђевић мр Захарије Радивојевић
Марија Обрадовић
Бира се један предмет из следеће групе предмета
ИР2ОАЕ Основи аналогне електронике изборни др Жељко Алексић Јован Вујасиновић
ИР2ТЕК Теорија електричних кола изборни др Бранимир Рељин Драги Дујковић

Семестар 4

Шифра Назив Статус Предавања Вежбе Сајт
ИР2АР Архитектура рачунара обавезни др Јован Ђорђевић мр Захарије Радивојевић
Марија Обрадовлић
ИР2ОО2 Објектно-оријентисано програмирање 2 обавезни др Игор Тартаља мр Ласло Краус
мр Ђорђе Ђурђевић
ИР2ОС1 Оперативни системи 1 обавезни др Драган Милићев Саша Стојановић
ИР2СИС Сигнали и системи обавезни др Срђан Станковић
др Жељко Ђуровић
др Трајко Петровић
др Србијанка Турајлић
др Бранимир Рељин
мр Вељко Папић
др Томислав Шекара
Александар Ракић
Милка Потребић
[1]
Бира се један предмет од 6 кредита или 2 предмета од 3 кредита
ИР2ВС Вероватноћа и статистика изборни др Милан Меркле Марија Рашајски
Бојана Михаиловић
ИР2ПОС Практикум из оперативних система изборни Андрија Бошњаковић Андрија Бошњаковић
ИР2ПМ4 Практикум из Математике 4 - Вероватноћа и статистика изборни др Милан Меркле Марија Рашајски
ИР2ЕЈ4 Енглески језик изборни Милош Ђурић
Тања Танкосић Матејић

Семестар 5

Шифра Назив Статус Предавања Вежбе
ИР3АР1 Архитектура и организација рачунара 1 обавезни др Јован Ђорђевић мр Захарије Радивојевић
ИР3БП1 Базе података 1 обавезни др Мирослав Бојовић Милош Цветановић
ИР3ОС2 Оперативни системи 2 обавезни др Драган Милићев Саша Стојановић
ИР3ОТ Основи телекомуникација обавезни Предраг Иваниш мр Весна Благојевић
Бира се један предмет од 6 кредита или 2 предмета од 3 кредита
ИР3ОАЕ Основи аналогне електронике изборни др Жељко Алексић Јован Вујасиновић
ИР2ТЕК Теорија електричних колa изборни др Бранимир Рељин Драги Дујковић
ИР3ЕМ Електрична мерења изборни др Дејан Поповић
др Предраг Пејовић
ИР3ППК Практикум из пословне комуникације и презентације изборни др Вељко Милутиновић Бојан Фурлан
ИР3ПРМ Практикум из рачунарских алата у математици изборни др Бранко Малешевић
ИР3ЕЈ5 Енглески језик изборни Милош Ђурић
Тања Танкосић Матејић

Семестар 6

Шифра Назив Статус Предавања Вежбе Сајт
ИР3АР2 Архитектура и организација рачунара 2 обавезни др Јован Ђорђевић Ђорђе Јевђић [2]
ИР3КДП Конкурентно и дистрибуирано програмирање обавезни др Зоран Јовановић мр Захарије Радивојевић [3]
ИР3РМ Рачунарске мреже обавезни др Славко Гајин Бојан Фурлан
ИР3СП Системско програмирање обавезни др Драган Бојић Саша Стојановић [4]
Бира се један предмет из следеће групе предмета
ИР3ОДЕ Основи дигиталне електронике изборни др Милан Поњавић мр Владимир Рајовић
ИР3ДОС Дигитална обрада сигнала изборни др Срђан Станковић мр Вељко Папић
ИР3ПМТ Принципи модерних телекомуникација изборни мр Милан Бјелица
ИР3E Електромагнетика изборни др Дејан Тошић
др Владимир Петровић
др Марија Николић
Миодраг Тасић
Драган Олћан
[5]

Семестар 7

Шифра Назив Статус Предавања Вежбе
ИР4ВЛС Рачунарски ВЛСИ системи обавезни др Вељко Милутиновић Саша Стојановић
ИР4МС Микропроцесорски системи обавезни др Вељко Милутиновић Саша Стојановић
ИР4ПП1 Програмски преводиоци 1 обавезни др Драган Бојић Милош Глигорић
ИР4ПС Пројектовање софтвера обавезни др Игор Тартаља мр Ласло Краус
ИР4РОИ Рачунарске основе Интернета обавезни др Зоран Јовановић мр Павле Вулетић

Семестар 8

Шифра Назив Статус Предавања Вежбе Сајт
Дипломски рад обавезни
ИР4ЕС Експертски системи обавезни др Бошко Николић Саша Стојановић [6]
ИР4ПРС Перформансе рачунарских система обавезни др Јелица Протић
Бира се један предмет из следеће групе предмета
ИР4ИС1 Информациони системи 1 изборни др Мирослав Бојовић Милош Цветановић
ИР4ПИА Програмирање Интернет апликација изборни др Бошко Николић [7]
ИР4ПАР Паралелни рачунарски системи изборни др Зоран Јовановић
ИР4РГ Рачунарска графика изборни др Игор Тартаља мр Ђорђе Ђурђевић [8]
ИР4СТ Софтверске технике изборни др Драган Бојић Марко Бојовић
ИР4УСО Управљање софтверским организацијама изборни др Вељко Милутиновић Popravi.gif

Наставни план по старом програму (статут 1993)

Семестар 7

Шифра Назив Статус Предавања Вежбе
РИ4БП Базе података обавезни др Мирослав Бојовић Милош Цветановић
РИ4ДРС Дистрибуирани рачунарски системи обавезни др Зоран Јовановић мр Захарије Радивојевић

Семестар 9

Шифра Назив Статус Предавања Вежбе
РИ5ВЛС Рачунарски ВЛСИ системи обавезни др Вељко Милутиновић

Спољашње везе

Личне алатке
Именски простори
Варијанте
Акције
Навигација
Алатке